Tanelinrannan Hiihdot 2021

Live-tulokset

Tuloste on valmis 20:18:00

Kilpailun sarjat: N8; M8; N9; M9; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16; N18
; N20; N40; M50; NYL; M18; M40; MYL

N8Naiset 8 vuotta 1 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 3Silja HietamäkiSeinäjoen Hiihtoseura4:36.6
2. 4Fanni KiukkonenKauhajoen Karhu4:49.4   12.8
Sarjaluettelo
M8Miehet 8 vuotta 1 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 7Veeti Sievi-KorteSeinäjoen Hiihtoseura5:19.0
2. 10Lauri Aukusti RajalaSeinäjoen Hiihtoseura5:54.5   35.5
3. 8Jonne MeriläinenSeinäjoen Hiihtoseura7:08.6   1:49.6
4. 9Eino HaapamäkiKauhajoen Karhu7:57.1   2:38.1
Sarjaluettelo
N9Naiset 9 vuotta 1 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 14Aada-Emilia AnkkuriSeinäjoen Hiihtoseura4:25.4
2. 13Ella YliseläSeinäjoen Hiihtoseura4:35.9   10.5
DNS 15Neea VarsamäkiKauhajoen Karhu
DNS 15Neea VarsamäkiKauhajoen Karhu
Sarjaluettelo
M9Miehet 9 vuotta 1 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 19Elias YliseläSeinäjoen Hiihtoseura4:31.6
2. 18Lenni RiuttaHärmänseudun Hiihtäjät4:40.3   8.7
Sarjaluettelo
N10Naiset 10 vuotta 1 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 28Sofia KoskiYlistaron Kilpa-Veljet4:21.9
2. 23Eerika ManninenJalasjärven Jalas4:27.9   6.0
3. 27Elli ÄyräSeinäjoen Hiihtoseura4:30.0   8.1
4. 26Outi HietamäkiSeinäjoen Hiihtoseura4:31.2   9.3
5. 24Noora HietamäkiSeinäjoen Hiihtoseura4:32.0   10.1
6. 25Alma-Kaisa Ala-KauppilaSeinäjoen Hiihtoseura4:32.8   10.9
7. 22Lumia Keski-KokkoJalasjärven Jalas4:42.6   20.7
Sarjaluettelo
M10Miehet 10 vuotta 1 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 33Kaarlo OrhanenIlmajoen Kisailijat3:48.1
2. 34Rasmus NäsiSeinäjoen Hiihtoseura3:58.6   10.5
3. 32Aatos PirttinenSeinäjoen Hiihtoseura4:23.6   35.5
4. 35Severi Sievi-KorteSeinäjoen Hiihtoseura4:29.9   41.8
DNS 31Peetu MukkalaSeinäjoen Hiihtoseura
DNS 31Peetu MukkalaSeinäjoen Hiihtoseura
Sarjaluettelo
N12Naiset 12 vuotta 2 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 42Neea RuotsalainenJurvan Urheilijat7:33.7
2. 45Kerttu RajalaSeinäjoen Hiihtoseura7:42.1   8.4
3. 44Elina ViinamäkiJalasjärven Jalas7:48.0   14.3
4. 47Scarlett KopaPyhäjärven Pohti7:48.8   15.1
5. 43Jasmiina NelimarkkaSeinäjoen Hiihtoseura7:53.1   19.4
6. 41Neea Rinta-KeturiSeinäjoen Hiihtoseura8:08.1   34.4
7. 39Manna Keski-KokkoJalasjärven Jalas8:10.5   36.8
8. 48Lilja MetsärantaSeinäjoen Hiihtoseura8:36.2   1:02.5
9. 40Sara VakkilaSeinäjoen Hiihtoseura8:45.8   1:12.1
10. 38Aini AutioVaasan Hiihtäjät8:48.7   1:15.0
DNS 46Anni HietamäkiSeinäjoen Hiihtoseura
DNS 46Anni HietamäkiSeinäjoen Hiihtoseura
Sarjaluettelo
M12Miehet 12 vuotta 2 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 53Johannes OrhanenIlmajoen Kisailijat6:37.2
2. 57Konsta KalliomäkiKauhajoen Karhu6:54.0   16.8
3. 52Joakim SavinainenIlmajoen Kisailijat7:11.4   34.2
4. 64Leevi KiukkonenKauhajoen Karhu7:14.4   37.2
5. 51Kalle HuhdankoskiKortesjärven Järvi-Veikot7:23.6   46.4
6. 58Aaro HaapamäkiKauhajoen Karhu7:35.6   58.4
7. 59Rasmus KoskiJalasjärven Jalas7:55.5   1:18.3
8. 62Eemeli HemminkiIlmajoen Kisailijat8:11.3   1:34.1
9. 56Eero AntikainenIlmajoen Kisailijat8:24.3   1:47.1
10. 61Aatu JoronenIlmajoen Kisailijat8:24.7   1:47.5
11. 60Oskari ManninenJalasjärven Jalas9:08.2   2:31.0
DNS 54Arvi RiuttaHärmänseudun Hiihtäjät
DNS 55Ossi KallioAlavuden Urheilijat
DNS 63Pyry HarjamäkiSeinäjoen Hiihtoseura
Sarjaluettelo
N14Naiset 14 vuotta 2 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 73Minttu MeriläinenSeinäjoen Hiihtoseura6:16.6
2. 78Aliisa RiippiSeinäjoen Hiihtoseura6:26.6   10.0
3. 71Maija RajalaSeinäjoen Hiihtoseura6:49.2   32.6
4. 79Miia SaariSeinäjoen Hiihtoseura6:52.1   35.5
5. 70Fanni ÄyräSeinäjoen Hiihtoseura7:17.7   1:01.1
6. 75Venla ViinonenSeinäjoen Hiihtoseura7:26.6   1:10.0
7. 74Nathalie LindströmIF Femman7:50.2   1:33.6
8. 77Elsa KoskiahdeSeinäjoen Hiihtoseura8:04.0   1:47.4
9. 76Saara SaranpääSeinäjoen Hiihtoseura8:57.4   2:40.8
DNS 72Sanni KorpiKyrön Voima
DNS 72Sanni KorpiKyrön Voima
Sarjaluettelo
M14Miehet 14 vuotta 2 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 82Matias HietamäkiSeinäjoen Hiihtoseura6:37.3
2. 85Lenni AutioVaasan Hiihtäjät6:50.5   13.2
3. 86Lauri PeuraKauhajoen Karhu6:50.8   13.5
4. 83Juuso KoskiYlistaron Kilpa-Veljet7:26.3   49.0
5. 84Johannes SyrjäläKortesjärven Järvi-Veikot9:19.7   2:42.4
Sarjaluettelo
N16Naiset 16 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 90Minea NäsiSeinäjoen Hiihtoseura8:07.4
2. 91Venla VäisänenSeinäjoen Hiihtoseura8:48.7   41.3
3. 89Nea LuhtasaariSeinäjoen Hiihtoseura9:04.5   57.1
Sarjaluettelo
M16Miehet 16 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 97Lari RiippiSeinäjoen Hiihtoseura7:54.5
2. 96Arttu ViinamäkiJalasjärven Jalas7:59.3   4.8
3. 95Samuel KiviharjuIlmajoen Kisailijat8:00.7   6.2
4. 94Veeti JärvinenSeinäjoen Hiihtoseura8:46.8   52.3
5. 98Aleksi HauhiaSeinäjoen Hiihtoseura8:56.8   1:02.3
Sarjaluettelo
N18Naiset 18 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.102Emilia MelenderSeinäjoen Hiihtoseura8:59.8
2.101Iida AsunmaaAlavuden Urheilijat9:01.1   1.3
3.103Felicia LindströmIF Femman9:17.5   17.7
4.104Ellen KansaIF Femman10:12.4   1:12.6
Sarjaluettelo
N20Naiset 20 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.107Anni Rinta-KeturiSeinäjoen Hiihtoseura8:34.2
Sarjaluettelo
N40Naiset 40 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.110Johanna KujalaEvijärven Urheilijat9:01.3
Sarjaluettelo
M50Miehet 50 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.113Petri KurunmäkiSeinäjoen Hiihtoseura7:37.1
Sarjaluettelo
NYLNaiset 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.116Lotta TuominenSeinäjoen Hiihtoseura8:13.4
DNS117Marie SippusVörå IF
DNS117Marie SippusVörå IF
Sarjaluettelo
M18Miehet 18 vuotta 5.3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.120Joonas NelimarkkaSeinäjoen Hiihtoseura13:06.5
2.121Teemu Juhani PajurantaSeinäjoen Hiihtoseura13:24.2   17.7
3.122Saku JaakkolaKauhajoen Karhu14:37.6   1:31.1
Sarjaluettelo
M40Miehet 40 vuotta 5.3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.127Jukka HemminkiSeinäjoen Hiihtoseura13:53.6
2.125Sam FransmanIF Sibbo-Vargarna14:16.5   22.9
3.126Jussi AlakoskelaLapuan Virkiä14:19.7   26.1
4.128Per-Anders ForsmanVörå IF14:42.9   49.3
Sarjaluettelo
MYLMiehet 5.3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.133Victor LövdahlIF Femman12:46.1
2.132Petja JantunenSeinäjoen Hiihtoseura12:59.5   13.4
3.136Niko Rinta-KeturiSeinäjoen Hiihtoseura13:08.0   21.9
4.131Niko LatvaJurvan Urheilijat14:05.5   1:19.4
5.135Alexander KansaIF Femman14:12.0   1:25.9
6.134Joel KnifSolf IK14:19.6   1:33.5
7.137Lauri Kataja-RahkoSeinäjoen Hiihtoseura14:24.7   1:38.6
Sarjaluettelo